Kazania Viveka - poszukuję głosów

Dla ludzi, którzy nie są w grupie Hoshi Akari, jednak potrzebują pomocy dubbingowej
dubbing, fandubbing, lektor, casting, podkładanie głosu, polska wersja

Kazania Viveka - poszukuję głosów

Postprzez Jagar Tharn » 30 sty 2016, o 20:39

Witam bardzo serdecznie!

Prowadzę projekt dotyczący serii książek z gry The Elder Scrolls III: Morrowind. Mianowicie jest to seria 36 lekcji zatytułowanych "Kazania Viveka". Teksty ciężkie w odbiorze i również nie należą do najłatwiejszych jeśli idzie o interpretację. Sporo osób uważa te księgi za jedne z najważniejszych rzeczy w lore, które pozwalają przynajmniej w części zrozumieć metafizykę uniwersum Pradawnych Zwojów. Zrezygnowałem z klasycznego czytania na rzecz czegoś bardziej graficznego, dlatego też wybrałem formę machinimy w grze TESV: Skyrim, gdzie Bezimienny Kapłan dotrze do Białej Grani i będzie uczył chętnych tych Kazań.

Pierwsze Kazanie opowiada o narodzinach Viveka, jednego z "Bogów" Trójcy. Lista postaci (kursywa to teksty próbne)

Kapłan - opowiada Kazania, jest narratorem, pochodzi z ojczyzny Viveka, mężczyzna

Potem Ayem wrzuciła żonę łowcy netchów w wody oceanu, gdzie dreughowie zabrali ją do zamków ze szkła i koralu. Obdarowali ją skrzelami i mlecznymi błonami, i zmienili jej płeć tak, by mogła urodzić obraz w postaci jaja. Pozostała wśród nich przez siedem czy osiem miesięcy. Potem do żony łowcy netchów przybył Seht.

Seht wyciągnął rękę. Przybyły liczne obłoki, każdy jak błyszcząca lina w wodzie, i wyciągnęły żonę łowcy netchów z powrotem do świata ponad powierzchnią wody, i postawiły ją na mieliznach wybrzeża Azury. Tam leżała przez kolejnych siedem czy osiem miesięcy, otaczając troską wiedzę zawartą w jaju, szepcząc jej Kodeksy Mefala, przepowiednie Velotha i nawet zakazane nauki Trinimaca. Jednej nocy przybyło do niej siedem daedr, z których każda nadała jaju nowe ruchy, wykonalne poprzez poruszanie kośćmi. Nazywane są one Baronami Nowych Ruchów. Potem przybył ósmy daedra, Książę Fa-Niut-Hen znany również jako Pomnażający Ruchy Znane.

Ayem - kobieta, powoduje urodziny Viveka, elfka

Jestem Królową Trzech w Jedności o Wężowej Twarzy. W tobie jest obraz i siedmiosylabowe zaklęcie: AYEM AE SEHTI AE VEHK. Będziesz powtarzać zaklęcie obrazowi, aż dokona się tajemnica.

Seht
- jedno z pomniejszych bóstw, mężczyzna

Jestem Król Mechanizmów Trzech w Jedności. W tobie tkwi jajo mojej brato-siostry, która posiada niewidzialną wiedzę o słowach i czynach. Będziesz dbać o nią aż do nadejścia Hortatora.

Żona - kobieta, ta kwestia jest jej jedyną w pierwszym Kazaniu

Na Hortatora.

Vehk - mroczny elf, mężczyzna, bóg, poeta-wojownik

Zmiażdżyłem bowiem świat lewą ręką. Ale w prawej ręce mam wiedzę o tym, jak to on mógł zniszczyć mnie. Miłość poddaje się tylko mojej woli.

Fa-Niut-Hen - daedryczna, nieśmiertelna istota, głos mężczyzny

Udaj się do ziemi rodu Indoril za trzy miesiące, gdyż wtedy wybuchnie wojna. Powrócę teraz, by nękać wojowników, co padli martwi, a wciąż nie wiedzą jak. Lecz najpierw pokażę ci to.

Patrz, małe Vehk, i odnajdź twarz za splendorem mojego powozu z ostrzy, gdyż tam zawarta jest niezamazana ścieżka konfliktu, doskonała pod każdym względem. Jaka jest jej liczba?

Każdy kto chciałby wziąć udział w tym projekcie i podłożyć głos pod jakąś postać jest proszony o kontakt na adres: tharnjagar@gmail.com
Jagar Tharn

phpbb31 themes

Powrót do Szukam głosów