FAQ

Chcesz zadać jakieś pytanie? Zrób to tu!

FAQ

Postprzez Bunny_Kou » 6 sty 2012, o 15:49

1. Kim wy w ogóle jesteście?
Hoshi Akari jest grupą zajmującą się fandubbingiem do anime, filmów, seriali czy kreskówek.

2. Co to jest fandubbing?
Fandubbing to amatorskie podkładanie głosów do postaci widzianych na ekranie, w celu przetłumaczenia produkcji na wybrany język- w naszym wypadku język polski.

3. Czy to jest legalne?
Prawo RP nie zabrania fanom twórczości własnej tak długo, jak swoimi poczynaniami nie łamią oni innych paragrafów. W tym wypadku fandubbingować może każdy, jednak wstawianie jakiegoś filmu do internetu z możliwością pobierania go na dysk przez innych ludzi podpada pod piractwo i jest nielegalne.

4. Ok chciałbym spróbować! Powiedzcie mi co zrobić?!
Na początek musisz mieć mikrofon i jakiś program do nagrywania dźwięku. Najchętniej polecę wam darmowy program z obsługą po polsku jakim jest audacity. Na naszej stronie internetowej, w dziale Rekrutacja znajdziesz krótki wierszyk, który należy nagrać zgodnie z opisem- próbując modulować głosem, zmieniać tonacje, emocje. Gotowe nagranie należy zapisać jako mp3/wav/ogg/jakikolwiek format muzyczny i wysłać nam na e-maila w celu przeprowadzenia rekrutacji. Czekając na odpowiedź możesz się zarejestrować na forum i opowiedzieć nam coś o sobie, zapoznać się z resztą grupy itp.

5. Czy wasza nazwa coś znaczy?
Oczywiście, że tak. Hoshi Akari to po japońsku światło gwiazd. Mamy nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy my również będziemy kiedyś świecić równie mocno.

6. Mam kiepski głos i nie chcę się nagrywać. Czy mogę pomóc w inny sposób?
Pewnie! Każda para rąk się przyda. Możesz pomagać montować dźwięk, robić grafikę, sprawdzać nagrania, pisać teksty, newsy na stronę i wszystko inne, co tylko przyjdzie nam do głowy. Nie każdy członek HA musi mieć rangę Aktora Dubbingowego.

7. W jaki sposób wyciągacie ścieżkę dźwiękową z filmu?
Nie wyciągamy. W większości przypadków robimy ją sami, od podstaw. Układamy po kolei muzykę z soundtracku, dorzucamy dźwięki kroków, wybuchów itd.

8. W jakim programie montujecie fanduby?
To zależy. Każdy montażysta działa tak jak lubi. Dźwięk można montować w Adobe Audition, Sony Vegasie czy Adobe Premiere Pro. Każdy z nas używa programu, który mu najlepiej odpowiada

9. Czy nie nagralibyście mi się do....?
Odwiedź dział "poszukuję głosów" i tam zadaj swoje pytanie.

10. Kiedy następny odcinek?
Fandubbing jest dość długim i wymagającym zajęciem, szczególnie jeśli jest się perfekcjonistą. W związku z tym nie jesteśmy w stanie ustawiać z góry dat premier wszystkich naszych produkcji. Zawsze możesz jednak pomęczyć trochę reżysera danej produkcji- na pewno dodatkową energię do pracy da mu fakt, że ktoś czeka na jego projekt.
Bunny_Kou

phpbb31 themes

Powrót do Pytania i Odpowiedzi