Dlaczego głównie Anime?

Chcesz zadać jakieś pytanie? Zrób to tu!

Dlaczego głównie Anime?

Postprzez Seinnt47 » 3 lut 2013, o 20:01

Takie pytanie za które obawiam się publicznego zlinczowania,ale ciekawość wygrywa.
Dlaczego większość fandubbów w tym wasze są z Japońskich Anime?
Przecież jest tyle różnych filmów,gier,scen,serii animowanych do zdubbowania a anime jednak ma dalej 1 st.
:)
Tak szczerze,to na waszym kanale podobają mi się głównie właśnie fandubby z Mass Effect i Epoki Lodowcowej. :)
Seinnt47

Re: Dlaczego głównie Anime?

Postprzez Anonimous » 3 lut 2013, o 20:18

Seinnt47 napisał(a):serii animowanych do zdubbowania

Słyszałem argumenty, że one ponoć zazwyczaj mają oficjalny polski dubbing.
Naprostuję - nie mają.
Wiele nie ma.
Przy czym to są rzeczy dość egzotyczne i nieznane.
Trzeba by przeszukiwać produkcje hiszpańskie, francuskie, węgierskie, włoskie, czechosłowackie, radzieckie i tak dalej i tak dalej...
A anime jest łatwe do znalezienia. Chociaż z tego wszystkiego co powiedziałem to najtrudniejsze do zdubbingowania (ze względu na ilość dialogów), ma duży fandom wśród miłośników gatunku i... często są udostępnianie soundtracki/ścieżki dźwiękowe o obrazach DVD gdzie można "wyciągnąć ton międzynarodowy" nie wspomnę.
Obrazek
Anonimous
Lektor

Mikrofon: Rode NT2-A, Rode M3, mikser Mackie ProFX 12

Postprzez Seinnt47 » 3 lut 2013, o 20:22

Ale sami widzicie,że np.taka Epoka Lodowcowa którą zrobiliście ma więcej wyświetleń.
A co do tych serii to się zgodze ale znalazłem jedną która nie została zdubbowana na Polski a powinna tzn..
Przyjaciele z Pola Bitwy ablo Battlefield Friends.Sam się za to chyba zabiore.
Seinnt47

Postprzez Dagu-chan » 3 lut 2013, o 21:51

Anonimous napisał(a):Chociaż z tego wszystkiego co powiedziałem to najtrudniejsze do zdubbingowania (ze względu na ilość dialogów), ma duży fandom wśród miłośników gatunku i... często są udostępnianie soundtracki/ścieżki dźwiękowe o obrazach DVD gdzie można "wyciągnąć ton międzynarodowy" nie wspomnę.

Tylko, że to często nie dotyczy starszych serii - nad czym mocno ubolewam.
– Zawsze dam się nabrać na te promocje. W zeszłym tygodniu kupiłam worek piasku dla kota, a nie mamy kota!
– Spoko, tata go zjadł – powiedziałem mu, że to owsianka.
Dagu-chan
Aktorzy
Wokaliści

Mikrofon: Manta MM 12

Postprzez Hantick » 4 lut 2014, o 16:22

Większość użytkowników tutaj lubi anime i właśnie dlatego głównie je dubbingujemy, chociaż są wyjątki. Sam też preferuję bardziej dubbingować coś co nie jest anime, gdyż zazwyczaj w japońskich produkcjach postacie nawalają za szybko i czasami trudno się do nich dopasować, chociaż to nie główny powód :>
Jestem pozytywnie porąbaną osobą i tworzę głównie Fan Dubbing oraz Let's Play'e, czasem trafiają się vlogi Mój kanałObrazek
Hantick

Mikrofon: Samson C01U
Pop Filtr i kosz: Nady SSPF-4

Postprzez k0rzerka » 15 sty 2015, o 12:58

Faktycznie z tymi japońskimi jest mały problem z ich szybkością mówienia. Ale po kilku razach mozna dojść do wprawy.;)
k0rzerka

Postprzez marzanna87 » 13 lut 2015, o 15:26

Też tak uważam, na początku może być trudno, z czasem sie przyzwyczaimy.
marzanna87

Postprzez dialt1 » 15 mar 2015, o 19:34

dobre pytanie haha! czemu anime? nigdy nad tym nie myslalam wczesniej! a to dobre
dialt1

Postprzez Avariela » 11 sie 2015, o 11:02

Po anime sięga się najczęściej... Może dlatego, że grupa fanów jest całkiem spora i będzie spory odbiór?
Avariela
Rekrut

phpbb31 themes

Powrót do Pytania i Odpowiedzi