Rangi a role przydzielane w projektach

Chcesz zadać jakieś pytanie? Zrób to tu!

Rangi a role przydzielane w projektach

Postprzez Knight Martius » 11 mar 2015, o 12:04

Tak sobie przeglądam forum i zastanawia mnie jedno. Czy członkowie grupy mogą w projektach wykonywać tylko te role, do których są przypisani za sprawą rang, czy jednak dopuszczalne są pewne odstępstwa? Żeby to lepiej zobrazować: czy mając tylko rangę dialogisty, mógłbym - na razie hipotetycznie - zaproponować projekt, do którego osobiście napisałbym tekst piosenki? Bo albo źle widzę, albo w tej grupie nie ma takich restrykcji pod tym względem (chociażby AtoMan pisze tekst do kolejnych odcinków "Sailor Moon Crystal" i jeszcze odpowiada tam za montaż, mimo że nie ma nawet rangi rekruta).
Eskapizm stosowany - blog, w którym chwalę się swoją twórczością. Zapraszam!
Knight Martius
Dialogista
Reżyser

Re: Rangi a role przydzielane w projektach

Postprzez BOOM! » 11 mar 2015, o 14:56

Nowa rekrutacja działa dopiero od niedawna i rangi często zdobywało się poprzez udział w projekcie, stworzenie i wydanie nowego czyli poprzez udowodnienie, że faktycznie się potrafi zrobić to co się zadeklarowało. Wtedy można było wnieść o nadanie rangi. A AtoMan z tego co pamiętam nie chciał innej, za to nikt nie wątpi w jego umiejętności ;)
Posiadanie rangi to również deklaracja dla reszty grupy: "Jestem w stanie się tym zająć".
Projekt zawsze można zaproponować, ale nawet jeśli powstaną dialogi/tekst/ścieżka to bez reżysera, który się zajmie resztą i będzie odpowiadał za ostateczny wygląd projektu może on leżeć odłogiem, póki takowy się nie znajdzie.
Nie ma szczególnych restrykcji: "NIE MASZ TEJ RANGI, NIE MOŻESZ SIĘ TYM ZAJMOWAĆ!" Ponieważ swoją drużynę kompletuje reżyser projektu i to on odpowiada za to, że coś zostało źle wykonane i będzie trzeba to poprawiać. Jeżeli zaufa osobie bez rangi, że poradzi sobie z zadaniem to jest to swoista rekrutacja na nową rangę, ale decyzja należy do niego.

Mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie niejasności, w razie czego pytaj dalej :)
Obrazek
Nieziemski Kucharz!
Dyżurny aktor chłopięcy
"Boom!: Dmucha dwa na trzy sempai'e"
Natsu: "Boom...skarbnica wiedzy kulinarnej"
BOOM!
Administrator
Aktorzy
Beta Tester
Dialogista
Dźwiękowiec

Mikrofon: Blue Snowball

Re: Rangi a role przydzielane w projektach

Postprzez Knight Martius » 16 mar 2015, o 17:59

Dzięki za odpowiedź. Będę wiedział, jak się zachować, jeśli zechcę zaproponować jakiś projekt. :)
Eskapizm stosowany - blog, w którym chwalę się swoją twórczością. Zapraszam!
Knight Martius
Dialogista
Reżyser

phpbb31 themes

Powrót do Pytania i Odpowiedzi