Który mikrofon będzie lepszy

Chcesz zadać jakieś pytanie? Zrób to tu!

Który mikrofon będzie lepszy

Postprzez Herer » 4 wrz 2016, o 19:16

Dzień dobry Wszystkim!

mój pierwszy post i od razu pytanie, jaki mikrofon zakupić. Jako że nie mam żadnych doświadczeń w dubbingu i chcę spróbować przygody to nie będę od razu inwestował w profesjonalny sprzęt. Chcę nagrać w domu próbki głosu i przesłać zainteresowanym pozyskaniem głosu do... A więc budżet to 300zł. Kolega, który nagrywa z telefonu filmiki i wrzuca do sieci polecił mi RODE smartlav+. Jedną z cech jest możliwość przypięcia mikrofonu do krawata/koszuli. Daje to też możliwość używania go na zewnątrz z podłączeniem do smartfona. Ale kolega wykorzystuje go do swoich celów i nie wiem czy nagrywanie próbek głosu nie powinno być na mikrofonie stacjonarnym.. Poza tym nie wiem jakie parametry powinien mieć. Nie znam się. Proszę Was o podpowiedzi.

Z góry dziekuję
Herer

Mikrofon: w trakcie zakupu

Re: Który mikrofon będzie lepszy

Postprzez Nie.Lektor » 5 wrz 2016, o 05:38

Pierwszym moim mikrofonem, wpasowującym się w Twój budżet byłby Behringer C1-U. Powiem tak. Jeżeli masz głos, a raczej barwę głosu podobną do mojej to go nie polecam. Aczkolwiek jeżeli Twój głos, jest z bardziej wysokiej półki (w sensie wysoka skala głosu lub coś pośrednio) to jak najbardziej będzie Ci pasował. Poszukaj jeszcze. Ja z Behringera przerzuciłem się na mikrofon AudioTechnica AT2020 usb+, ponieważ irytowało mnie to, że poprzedni (C1-U) nie uwieczniał, a raczej nie łapał tak ładnie jak ten nowy mojej naturalnej chrypy. Nie wiem czy jakoś Ci to pomogło ale powiem tyle... Szukaj, pytaj albo wal w ciemno. Ja podałem tutaj tylko jedną z wielu możliwości. Mikrofonów jest w chu! i jeszcze więcej dostępnych na rynku, więc rozumiem, że ciężko wybrać początkującemu. Sam miałem z tym problem, dlatego wybrałem trzecią z trzech podanych Ci możliwości ("Szukaj, pytaj albo wal w ciemno"), jak wybrać pierwszy mikrofon. Krótko rzecz biorąc waliłem w ciemno. No może nie aż tak w ciemno, ponieważ oglądałem różnego to typu filmiki jak ten mike brzmi. Chociaż jak tak teraz to czytam, to może wcale aż tak bardzo w ciemno nie waliłem...No nie ważne.
Nie.Lektor
Rekrut

Mikrofon: Audiotechnica AT2020 USB+

Re: Który mikrofon będzie lepszy

Postprzez Herer » 5 wrz 2016, o 08:32

nie wiem jaką Ty masz barwę głosu więc nie mam porównania :) podałem mikrofon RODE ponieważ ma wejście jack co pozwala na podłączenie go do smartfonu. Ale czy taki mikrofon jest zalecany do nagrywania głosu w dubbingu czy właściwym jest wybór takiego jak podałeś ze statywem?
Herer

Mikrofon: w trakcie zakupu

phpbb31 themes

Powrót do Pytania i Odpowiedzi