Kącik Kulinarny Boom'a

Miejsce, gdzie każdy może pochwalić się swoimi rysunkami, zdjęciami, grafiką etc.

Kącik Kulinarny Boom'a

Postprzez BOOM! » 1 lut 2012, o 18:41

Pichci się to i tamto jak coś wyjdzie to wrzucę jakieś foto, żeby się podzielić ^^

Na dobry początek:
Obrazek

Ciasto jest mocno czekoladowe, z delikatnie chrupiącym wierzchem i lekko mokrym i ciężkim wnętrzem, czyli takie jakie powinno być ciasto czekoladowe. Jego głównym składnikiem są natomiast marchewki! xD
Obrazek
Nieziemski Kucharz!
Dyżurny aktor chłopięcy
"Boom!: Dmucha dwa na trzy sempai'e"
Natsu: "Boom...skarbnica wiedzy kulinarnej"
BOOM!
Administrator
Aktorzy
Beta Tester
Dialogista
Dźwiękowiec

Mikrofon: Blue Snowball

Re: Kącik Kulinarny Boom'a

Postprzez Mru » 1 lut 2012, o 19:20

Łooo, carrot cake ^^. Łooo, bazylia(?) ^^. Gratuluję :D. A jakieś przepisy będą ujawniane, czy mamy próbować rekonstruować Twoje dzieła jeno na podstawie zdjęć :P?
Mru
Wokaliści
Aktorzy

Mikrofon: Elecom 13756

Postprzez BOOM! » 1 lut 2012, o 20:33

Od jakiegoś czasu chodził za mną cynamon i w normalnym wypadku skończyłoby się na szarlotce, ale to nie pora na jabłka więc:
Obrazek Obrazek
Oto Norweskie bułeczki cynamonowe

@Mru: Bazylia to inwencja mojej siostry, aby było ciekawiej na talerzu, a z braku świeżej mięty skończyło się na bazylii :D Taki konkurs na rekonstrukcje byłby niezły xD A tak serio jak ktoś jest zainteresowany jakimś przepisem to niech napisze, wstawiam od ręki.
Obrazek
Nieziemski Kucharz!
Dyżurny aktor chłopięcy
BOOM!
Administrator
Aktorzy
Beta Tester
Dialogista
Dźwiękowiec

Postprzez Mru » 1 lut 2012, o 20:40

Ja bardzo chętnie wszelkie przepisy uzyskam, bo to co prezentujesz apetycznym się jawi :P. Co prawda mój piekarnik jest taki, że ledwo się w nim pizzę daje zrobić, więc dawno już nic nie piekłem, ale planuję sobie kiedyś kupić nowy, albo chociaż taki mały piecyk elektryczny XD.
Mru
Wokaliści
Aktorzy

Postprzez BOOM! » 1 lut 2012, o 21:03

Norweskie Bułeczki Cynamonowe

Składniki na 20 bułeczek (zależy od rozmiaru):
600 g mąki pszennej (U mnie poszło dużo więcej)
100 g cukru (lepiej dać 70 g, nie wychodzi zbyt słodkie)
pół łyżeczki soli
21 g suchych drożdży lub 42 g drożdży świeżych ( ze świeżych sugerują zrobić zaczyn, ale ja je po prostu rozkruszyłem)
100 g masła
400 ml mleka
2 jajka

Na nadzienie:
150 g bardzo miękkiego masła (wziąłem 50g rozpuszczonego i 50g roztartego miękkiego)
150 g cukru (jak w przypadku ciasta lepiej dać ok 120 g)
1,5 łyżeczki cynamonu

Na glazurę (niekoniecznie):
1 jajko

W dużym naczyniu wymieszać mąkę, cukier, sól, drożdże. Masło rozpuścić, wymieszać z mlekiem i roztrzepanym jajkiem. Połączyć z mąką. Wymieszać dobrze i zagnieść (ręcznie lub mikserem). Ciasto powinno być gładkie i sprężyste (moje się do końca trochę się kleiło, ale ostrożnie z dodawaniem mąki, ponieważ jeśli damy jej zbyt dużo ciasto wyjdzie ciężkie i suche). Przykryć i odstawić do wyrośnięcia na 25 minut, najlepiej w ciepłe miejsce.
Po tym czasie z ciasta ująć 1/3 i rozwałkować na wymiar formy (uprzednio wyłożonej papierem do pieczenia). To będzie spód naszych bułeczek(Ja trochę przesadziłem, przez co bułeczki miały słuszny spód a były trochę mniejsze w objętości). Pozostałe ciasto rozwałkować na prostokąt o wymiarach ok. 50 x 25 cm.

W międzyczasie wszystkie składniki nadzienia wymieszać w naczyniu.
Przygotowany prostokąt posmarować nadzieniem, następnie zwinąć wzdłuż dłuższego boku, na kształt długiej kiełbaski. Ostrym nożem pokroić na 2 cm kawałki. Ułożyć je częścią rozciętą na blaszce (a konkretnie na spodzie z ciasta). Powinno wyjść około 20 kawałków. Nie martwić się, jeśli nie zetkną się ze sobą, zrobią to podczas rośnięcia i w piekarniku. Ważne, by były symetrycznie rozłożone. Pozostawić do napuszenia na 15 minut.

Napuszone bułeczki posmarować roztrzepanym jajkiem i piec około 20 - 25 minut w temperaturze 230ºC, jednak trzeba ich pilnować. Jeśli będą zbyt szybko 'łapać' kolor, zwłaszcza z góry, a z boku będą wciąż blade - przykryć od góry folia aluminiową( u mnie wyszło po 10 min).
Najlepiej podawać ciepłe.

Przepisu na Carrot'a muszę jeszcze poszukać, dawno go robiłem.
Obrazek
Nieziemski Kucharz!
Dyżurny aktor chłopięcy
BOOM!
Administrator
Aktorzy
Beta Tester
Dialogista
Dźwiękowiec

Postprzez Inu » 1 lut 2012, o 21:31

*w* Ale to wszystko świetnie wygląda i pewnie tak samo smakuje (*A*)~ Nie ma bata jak będzie kiedyś jakiś zlot HA to muszę spróbować Twoich wyrobów *w*

*idzie szukać czegoś w lodówce*
Inu

Postprzez Reina » 1 lut 2012, o 22:02

Wygląda naprawdę smakowicie. Szczególnie te norweskie bułeczki *A*

*drukuje przepis na nie*
Reina

Postprzez Mru » 1 lut 2012, o 23:37

Dziękuję, Boomie ^^.
Mru
Wokaliści
Aktorzy

Postprzez Bunny_Kou » 2 lut 2012, o 14:52

Super pomysł z tym kącikiem kulinarnym :) Ja bym prosiła przepis na kurczaka z Sylwestra, bo moja matka nadal nie wierzy, że zjadłam coś z kurczakiem i nie umarłam ^^"
Bunny_Kou

Postprzez BOOM! » 2 lut 2012, o 15:14

Właśnie wychodzę, ale jak tylko wrócę to wrzucę przepis na Generała ^^
Obrazek
Nieziemski Kucharz!
Dyżurny aktor chłopięcy
BOOM!
Administrator
Aktorzy